
353 – sterven geeft het leven onsterfelijkheid
hexagram 53 – 漸 – jiàn – “Indringen”
input
commentaar
de NKdeEDe Neue Kathedrale des erotischen Elends is een open, anti-elitair en a-commercieel ontwikkelings- en saneringsprogramma dat onderzoek verricht naar hedendaagse vormen van creatieve beleving, de mogelijke functies van de auteur daarin en deelroutines ontwikkelt die voordelig kunnen zijn voor ieders mentale gezondheid. De NKdeE richt zich bij uitstek op het schrijven en het tekenen en het schrift als brug tussen beide creatieve activiteiten. Als programma is de NKdeE zelf een geheel... Bewegingsleer is een monistisch panbionisme dat de individualiteit slechts een secundaire realiteit toekent.
het Echte is Eén en het ‘is’ niet, het gebeurt, het Leeft.
het Leven kent bewustzijn waaraan wijik en u. het wijgevoel! herinnert u zich dat nog? toen iedereen in je buurt dezelfde boeken en kranten las, naar dezelfde tv-programma's keek (er waren er maar een stuk of 4 waar je kon naar kijken, voor velen maar 1).duizenden mogelijke gespreksonderwerpen op basis van gemeenschappelijk als dusdanig gekende en gerapporteerde feiten.je kon over het nieuws beginnen zoals over... allen deel hebben: het Bewustzijn is geen Zijn maar een gebeuren in verbondenheid, of doorheen elke individualisering.
daaruit volgt ook dat elke verankering van het bewuste in geïndividualiseerde aggregaten van verstoffelijkte intensiteiten (‘lichamen’) slechts van tijdelijke aard kan zijn: het bewuste moet beginnen, bloeien en sterven om de tijdsdimensie te ervaren, het leven kan zich pas als leven van zichzelf bewust zijn als het sterft. de dood is tijdservaring.
de ziel is onsterfelijk, maar het is geen ikjesziel, het is ons aller ziel.
er gebeurt nergens een denken dat niet ‘verbonden’ is, dat geen ‘na’-denken of vermoeden is (pre-cognitie). een ego houdt zich in stand door niet zichzelf te zijn, door te verschillen, in de ‘différance’
elke individualisering is entropisch Rot, een verziekelijkte ontologisering: hoe meer ‘bewustzijn’ hoe erger het Rot. Een weekdier, een eencellige, een plant heeft een ‘hoger’ bewustzijn dan de mens, de evolutie is niet (enkel) een opgang : we dalen ook dieper af in het versterven.
de afgang is ook opgang natuurlijk, de weg naar boven, naar beneden is één en dezelfde. het Rot is slechts rotatie in de zich voortdurend omkerende toren van het roteren maar het is voor onze gezondheid wel het meest aangewezen perspectief.
scève
Sa vertu veult estre aymée, & servie,
Et sainctement, & comme elle merite,
Se captivant l’Ame toute asservie,
Qui de son corps en fin se desherite:
Lequel devient pour un si hault merite,
Plus desseché, qu’en terre de Lemnos.
Et luy estant jà reduict tous en os,
N’est d’aultre bien, que d’espoir revestu.
Je ne suis point pour ressembler Minos,
Pourquoy ainsi, Dictymne, me fuis tu?
r.6: terre de Lemnos: Lemnia rubrica – Gezegelde aarde http://gtb.ivdnt.org/iWDB/search?actie=article&wdb=WNT&id=M020169
r.10 Dictymne: = Britomart (Diana) die van Minos vluchtte door naar de zee te ontkomen zie https://en.wikipedia.org/wiki/Britomartis